Crufts 2013 Results

Return to Main Results Page
B R E E D   &   C L A S S   R E S U L T S

French Bulldog

Judge(s): MISS M DEATS
 



RENUAR NEW WAR BONNET GLENLEE (IMP LVA)

View larger image
BEST OF BREED
RENUAR NEW WAR BONNET GLENLEE (IMP LVA)
Dog
Owner:  MR G & MRS E DRUMMOND
BEST PUPPY
TOMMYVILLE TULLY AT ACIREMA
Bitch
Owner:  MR P F & MR B KENDRICK & JONES
DOG CHALLENGE CERTIFICATE
RENUAR NEW WAR BONNET GLENLEE (IMP LVA)
Dog
Owner:  MR G & MRS E DRUMMOND
BITCH CHALLENGE CERTIFICATE
CH NORCAIRN DARK ANGEL JW SHCM
Bitch
Owner:  MESSRS P & I CONWAY & CHAPMAN
RESERVE DOG CHALLENGE CERTIFICATE
BULLYVIEW JACK THE LAD
Dog
Owner:  MR C & MRS N HATFIELD
RESERVE BITCH CHALLENGE CERTIFICATE
GLENLEE INDIAN SPIRIT AT LUVUM
Bitch
Owner:  MISS S CHAMBERS

Classes

Veteran - Dog
Entries: 2 Abs: 0
1st CH MUGGSHOTTS CASSANOVA (MRS L BONSALL)
2nd AM CH FABELHAFT EYEBULS XPELLIAMUS FOR ZANDAPLATZ (MS C ASH)
HC NOT CONFIRMED ()
Special Puppy - Dog
Entries: 10 Abs: 1
1st SHOEBRIDGE GAILLAC (MR R & MRS J MAVRO-MICHAELIS)
2nd NORCAIRN GORGEOUS GEORGE (MESSRS P & I CONWAY & CHAPMAN)
3rd TOMMYVILLE TWILL WILL ( MRS M BOOTLE)
Res SIBOVELD'S SANDRO HIT (MISS J L BRADFORD)
VHC CELTICLIBRID JAGGER SWAGER (MRS L GURA-MALLON)
Special Junior - Dog
Entries: 10 Abs: 1
1st JOLILAID PAR EXCELLENCE (MRS J CRITCHLEY)
2nd BULLFROG LE SEUL ET UNIQUE (MRS M & MISS R MARTIN &DAVIES)
3rd EASTONITE SIR DAVIS FROST (MISS A ELLIS)
Res WILDAX SMOKEY ROBINSON (MISS M A WILDMAN)
VHC BOYNHAMS SEA ROCKET (MRS K COOK)
Yearling - Dog
Entries: 9 Abs: 1
1st DAPLEDAN AVEC LA QUALITE ( MR A & MRS J CUTTER)
2nd BREAKSDALE TEDDY EDWARDS ROWENDALE (MISS S DAVIS)
3rd CELTICLIBRID TAFFY (MRS C MORGAN)
Res DAPLEDAN LE MEILLEUR (MR & MRS A & J & JA CUTTER)
VHC DALSPA DICK VAN DYKE (MRS J WILLIAMS)
Post Graduate - Dog
Entries: 17 Abs: 2
1st BULLYVIEW JACK THE LAD (MR C & MRS N HATFIELD)
2nd DAPLEDAN FILS DE BERNIE ( MR A & MRS J CUTTER)
3rd JALATEMMES LONE RANGER AT BUSHBAY (M THORLBYCOY)
Res DE BULLENSTEEG LOU [ATC AP01772BEL] (MR S & MRS M VAN DEN BORN & HALLENG)
VHC AGEANCOURT FRENCH THYME (MISS E THICK)
Limit - Dog
Entries: 23 Abs: 4
1st RENUAR NEW WAR BONNET GLENLEE (IMP LVA) (MR G & MRS E DRUMMOND)
2nd CARTE TRUFFE KANGAROO KISS (MISS N RUTTERS)
3rd BRANDOUX VALENTINOUX AT PATCH DOWN JW (MR B & MRS L POULSON)
Res JAFRAK PERFECT SILENCE AT CELTICLIBRID (MRS L GURA-MALLON)
VHC CHELMBULL RISING MOON (MR D & MISS A CUND)
Open - Dog
Entries: 20 Abs: 4
1st CH SARABAR SPIRIT OF THE MIST (MR & MRS B & S E SMITH)
2nd CH CRINDLE'S WRIGHT-MOVE (MR B & MRS E WRIGHT)
3rd HARROWHILL SOVEREIGN BIRIQUE (MR N J BIRKS)
Res SIBOVELDS SANDIEGO AT HETANA (MR P & MR M PEARCE & HOLMES)
VHC CH JAFRAK PISTOLS AT DORN (MR & MRS J KRALL)
Good Citizen Dog Scheme - Dog
Entries: 1 Abs: 0
1st BULLFROG LE SEUL ET UNIQUE (MRS M & MISS R MARTIN &DAVIES)
Veteran - Bitch
Entries: 5 Abs: 2
1st TOMMYVILLE THORA THORNDYKE ( MRS M BOOTLE & MRS A D HARRISON)
2nd FENITON RUBY TUESDAY (MRS J CRITCHLEY)
3rd FENITON FRANCINE (MR D H TAYLOR)
Special Puppy - Bitch
Entries: 13 Abs: 0
1st TOMMYVILLE TULLY AT ACIREMA (MR P F & MR B KENDRICK & JONES)
2nd XENTIQUE BURLESQUE (MS L, S & C BROOKS LOWE, HAWKES & SWATERIDGE)
3rd KINGFRIEND MISS APRIKA (MRS J MASON)
Res SHOEBRIDGE CLAIRETTE (MR R & MRS J MAVRO-MICHAELIS)
VHC MERIMNA'S RUBY PARURE (MR T & MRS P SMALL)
Special Junior - Bitch
Entries: 10 Abs: 0
1st WILDAX DUSTY SPRINGFIELD (MISS M A WILDMAN)
2nd BEXBULL IMPERIAL SNOWSTORM AT NIROJO (MR R & MRS L QUIN)
3rd TWINHOE BERTHA (MR C J BLAIR)
Res ORO JUMARORO ACTION ALET ANASHELL (IMP CZE) ( MR M & MRS K & MR B & MRS E M CONWAY & WRIGHT)
VHC DESTINY DREAM AT BUSHBAY (M THORLBYCOY)
Yearling - Bitch
Entries: 17 Abs: 2
1st GIZYJO ALMOST AN ANGEL AT CHEQUERPEI (MRS S L BUTTERFIELD)
2nd TWINHOE DORA (MR C J BLAIR)
3rd LITTLE MISS DYNAMITE AT ROWENDALE (MISS S DAVIS)
Res GRANDESIGN'S MIRROR IMAGE (MR R J & MISS B MOORING)
VHC ISN'T SHE LOVELY TEN YEARS AFTER (MISS SWIETON)
Post Graduate - Bitch
Entries: 20 Abs: 5
1st GLENLEE SACRED SPIRIT (MRS P EMBLEY)
2nd FENITON FARTHING ( MRS S JENKINS)
3rd KINSRIDGE FLEUR PRINCESSE AVEC ROCHEPOSAY (MRS S SMALL)
Res SHOEBRIDGE MADIRON (MR R & MRS J MAVRO-MICHAELIS)
VHC PENBURTON'S ENCHANTED MAID BY HETANA (MR PN PEARCE)
Limit - Bitch
Entries: 21 Abs: 3
1st GLENLEE INDIAN SPIRIT AT LUVUM (MISS S CHAMBERS)
2nd ALONZOBAR TINIE TEMPHA (MRS B A GREEN)
3rd GIZYJO GIZYS ANGEL (MISS J HOWARTH)
Res MUGGSHOTTS BABY DOLL ZANDAPLATZ (MS C ASH)
VHC AGEANCOURT MIDNIGHT SUN AT DEOLLIES (MR M T & MRS M C OLLIER)
Open - Bitch
Entries: 19 Abs: 4
1st CH NORCAIRN DARK ANGEL JW SHCM (MESSRS P & I CONWAY & CHAPMAN)
2nd EILEEN BENTHE VAN TOLIDO'S GARDEN JW'12 [ATC AP01532NLD] (MRS T C WANNET - VAN DER WEIJ)
3rd CH WILDAX MISS MONEYPENNY (MISS M A WILDMAN)
Res ESP CH GREGORIA D'MAYRO FRENCHES [ATC AP01756ESP] ( MR M L SANCHEZ)
VHC CH RISETHOR SUNSET BULL AVARDE (MR K RAWSTHORNE)
Good Citizen Dog Scheme - Bitch
Entries: 2 Abs: 0
1st SKYBULL MARIE ANTOINETTE XENTIQUE (MR R & MRS C SWATERIDGE)
2nd BULLFLEET CHLOE (MR K & MRS R TRELOAR)
Show results for breeds within the Utility Group :
Show results for other Groups:
Return to Main Results Page

View Crufts results for other years:     2019    2018    2017    2016    2015    2014    2012    2011    2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000

Copyright � The Kennel Club Limited 2013. The unauthorised reproduction of text and images is strictly prohibited